Reklama

W Gryfinie po raz kolejn rozegrano Rodzinny Turniej SzachowyTurniej Rodzin Szachowych, który odbył się w sobotę w Pałacyku pod Lwami po raz dziewiąty, to cykliczna impreza szachowa, na stałe wpisana już do kalendarza wydarzeń sportowych w Gryfinie. 

Przedświąteczna rodzinna atmosfera, pyszne ciasta oraz doskonałe humory zawodników sprawiają, że zawody od początku do końca stały się kapitalnym międzypokoleniowym spotkaniem przy szachownicach.

W turnieju wzięło udział siedem trzyosobowych zespołów w których obowiązkowo musiał zagrać jeden dorosły zawodnik. Odbyło się siedem, bardzo interesujących rund w których największym powodzeniem cieszyły się pojedynki starszo-młodsze, rozgrywane z wielką zaciętością z obu 

Dorośli walczyli bardzo dzielnie, choć partie często kończyły się zwycięstwem juniorów. Ogranie turniejowe młodzieżowców, ich zapał i wielka ambicja dla wielu seniorów były nie do pokonania.

Indywidualnie najlepsi okazali się: p.Karol Szymański 7,0p. (najlepszy senior) przed Olgierdem Hajdasiem (najlepszy junior), Szymonem Soszką i najlepszą dziewczyną turnieju, Martyną Kuryło (wszyscy po 5,0p.)

Wyniki (Drużynowe + indywidualne)
1. LUZAKI 12,5p.
(p.Rafał Turek 3,0p; Mikołaj Turek 4,5p; Martyna Kuryło 5,0p)
2. SZYBCY I WŚCIEKLI 12,5p.
(p.Karol Szymański 7,0p; Liwia Babińska 2,5p; Wojtek Sztylke 3,0p.)
3. HAJ!DAS! 12,0p.
(p.Andrzej Hajdaś 3,0p; Adam Hajdaś 4,0p; Olgierd Hajdaś 5,0p)
4. KOLOROWE PIONY 10,5p.
(p.Krystian Piątek 4,0p; Alan Piątek 3,0p; Ola Kucharczyk 3,5p)
5. TWARDZIELE 10,0p
(p.Józef Podfigurny 4,0; Ziemowit Podfigurny 3,5p; Gustaw Piec 2,5p))
6. BEZ NAZWY 10,0p.
(p.Jan Dodatkowy 1,0p; Szymon Soszka 5,0p; Kinga Dejewska 4,0p)
7. GOŃCE 9,5p
(P.Wiktor Radomski 4,0p; Nikola Radomska 2,0p; Adrian Paździor 3,5p)Nagrody specjalne turnieju za 100% pokrewieństwo rodzinne w drużynie, odebrały zespoły: GOŃCE (dziadek p.Wiktor Radomski z wnukami Nikolą i Adrianem); TWARDZIELE (dziadek p.Józef Podfigurny z wnukami Ziemowitem i Gustawem); HAJ!DAS (tata p.Andrzej Hajdaś z synami Olgierdem i Adamem) oraz LUZAKI (tata p.Rafał Turek z pociechami Mikołajem i Martyną).
GRATULUJEMY

Specjalne podziękowanie dla mam młodych szachistów za przepyszne ciasta oraz wszystkich, bardzo spontanicznych kibiców obecnych podczas rozgrywek.


Wszystkiego Najlepszego
W Nowym 2017 Roku

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom gryfińskich szachów,
za Waszą pomoc finansową i rzeczową,
za Wasze wsparcie duchowe i miłe słowa.
Dziękujemy za cały 2016 rok.
To dzięki Wam, możemy kontynuować w Gryfinie,
wspaniałą przygodę z Królewską Grę - szachami
- najwspanialszą grą na świecie.

WESOŁYCH ŚWIĄT

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.