Reklama

Współpraca Terytorialna Odra+Oder
Dnia 7 grudnia 2016 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie odbyło się spotkanie przedstawicieli niemieckich i polskich gmin pragnących utworzyć Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej „Odra+Oder”.

W spotkaniu udział wzięli: Paweł Nikitiński - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino, Detlef Krause, Dyrektor Urzędu Oder-Welse, Małgorzata Schwarz - Wójt Gminy Kołbaskowo, Adam Fedorowicz – Burmistrz Miasta i Gminy Chojna oraz Ewelina Mazurak-Januchowska - Sekretarz Gminy Nowogródek Pomorski.
Na spotkaniu ustalono ostatni etap działań związanych z rejestracją ugrupowania, który ma się zakończyć w 2017 roku.

Podczas tego spotkania Dyrektor Urzędu Oder-Welse Detlef Krause oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Paweł Nikitiński uroczyście podpisali wniosek o przyznanie dotacji z Funduszu Małych Projektów (FMP) Euroregionu Pomerania na projekt pn. „Językowe i międzykulturowe umiejętności dzięki transgranicznym spotkaniom dzieci.”
Celem projektu jest pogłębienia istniejących już relacji między dziećmi z regionów partnerskich oraz praktykowanie i doskonalenie znajomości języków obcych. Zdolności te są kluczem do lepszego zrozumienia innej kultury i większej otwartości wśród ludzi, jak również gwarancją lepszych perspektyw zatrudnienia. W projekcie będą brały udział dzieci z niemieckich i polskich przedszkoli, w tym dzieci z Gryfina.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.