Reklama

Wypadek w okolicach Wełtynia - jedna osoba nie żyje, druga jest ranna! [wideo]


Samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo, powodem najprawdopodobniej była nadmierna prędkość. Taki scenariusz filmu profilaktycznego zrealizowali członkowie Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego.

Akcja "Nie śpiesz się na święta" to ich autorski projekt. Realizacja planu zdjęciowego trwała dwa dni. Profesjonalizm jakim wykazały się służby i osoby zaangażowane złożyło się na sukces i bardzo poruszający materiał filmowy, który ma zadziałać na kierowców i głośno im przekazać "nie śpiesz się!".

"W świątecznym zgiełku, czasach gdzie wszyscy jesteśmy zabiegani, ilość wypadków na drodze jest znacznie większa, a perspektywa żegnania bliskiej osoby, szczególnie w ten świąteczny czas jest najgorszą z możliwych opcji. Dlatego też by podziałać na wyobraźnie kierowców, stworzyliśmy ten film. Razem z nieocenionym Muuvi Studio - Michał Miarka, udało nam się dopiąć wszystkie szczegóły i w krótkim filmie, w dobitny sposób, przekazać Państwu, że nie warto się śpieszyć." - mówi nam jednej z Koordynatorów akcji Łukasz Kamiński.


W filmie wystąpili członkowie i sympatycy Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego - Dorota Nowak, Łukasz Kamiński,Jan Wójcik, Dominika Ciasnocha oraz Justyna Hipsz-Lidak, aktorki Teatru Eliksir - Pani Wiesława Glińska i Pani Teresa Smolik, aktor teatru Syndykat -  Patryk Kowalczyk.

"Pragniemy serdecznie podziękować za pełne wsparcie i zaangażowanie Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino, OSP KSRG Wełtyń, Panu Przemysławowi Miaczkowskiemu - Pomoc drogowa Szczecin, NZOZ Medica, Straży Miejskiej w Gryfinie, Tomaszowi Obaczowi oraz nieocenionym aktorom, osobom zaangażowanym, a przede wszystkim reżyserowi, a jednocześnie realizatorowi filmu Michałowi Miarce.  Bez Waszej pomocy nie udało by nam się zrealizować projektu. Dziękujemy!" - mówi Wiceprezes Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego Dorota Nowak
1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.