Reklama

Zachodnie zakole Odry - spotkanie autorskie


Dnia 9 grudnia (piątek) o godzinie 17.00 w siedzibie Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie obędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą i Ryszardem Mateckimi. Nasi goście opowiedzą o swoim nowym przewodniku "Zachodnie zakole Odry - wokół Puszczy Piaskowej". 

Tajemnicze szachownice i malowidła w malutkim kościółku, ogromne głazy i jedyna w Europie pamiątka po przyrodzie sprzed 5 tysięcy lat, ogromne cmentarzysko mamutów, Mała Francja, park stworzony z miłości.

Od dłuższego czasu brakowało popularnego przewodnika po południowej części naszego województwa, które przyciąga niezwykłą różnorodnością ukształtowania terenu, ciekawą historią, architekturą i przyrodą. Lukę tę uzupełnił w końcu wyczekiwany przewodnik "Zachodnie Zakole Odry" autorstwa Małgorzaty i Ryszarda Mateckich. Tom pierwszy obejmuje teren Puszczy Piaskowej wraz z przyległymi miejscowościami. 

Autorzy skupiają się nie tylko na suchych informacjach, ale podają mnóstwo anegdot i ciekawostek z opisywanego terenu ilustrując je współczesnymi i archiwalnymi fotografiami. Dodatkowym atutem są szczegółowe mapy z naniesionymi informacjami przydatnymi turyście.

Do wiosny mają pojawić się następne dwa tomy, które pozwolą na spędzenie trzech intensywnych weekendów na jeszcze niedocenianym pod względem turystycznym kawałku naszej ziemi.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.