Reklama

Znamy liczby związane z Finałem Szlachetnej Paczki 2016 w Gryfinie


W weekend 10-11.12.2016r odbył się wielki finał Szlachetnej Paczki. Świąteczne podarunki trafiły do 38 rodzin z gmin: Gryfino, Stare Czarnowo, Banie, Widuchowa i Chojna. 

16 wolontariuszy ciężko pracowało, aby wszystkie rodziny otrzymały w tych dniach świąteczne paczki. Finał Szlachetnej Paczki przyniósł wielu rodzinom mnóstwo prezentów, radości, ciepła a przede wszystkim nadziei na lepsze jutro.

Finał to czas, w którym darczyńcy przywozili przygotowane paczki do magazynu, który znajdował się w Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfinie. Następnie paczki dostarczane były do rodzin. Wolontariusze rozwozili je od rana do wieczora.

W naszym Rejonie, aż 38 rodzin otrzymało dedykowaną przez darczyńców pomoc o łącznej wartości 118 tysięcy złotych. Średnia wartość przygotowanej paczki dla jednej rodziny to ok. 3 tysiące złotych, ale to tylko kwota pomocy materialnej, bo wsparcie i okazane serce, to wartości, których nikt nie jest wstanie przeliczyć. 

Przez magazyn przewinęło się ponad 600 paczek. Prezenty zawierały w sobie głównie żywność, odzież i środki czystości, ale również artykuły szkolne, pościel, meble,

AGD i RTV, a nawet tony węgla. Niektórym rodzinom została udzielona pomoc przy remoncie mieszkania i polepszenia swoich warunków życiowych. Dla wielu rodzin z naszego Rejonu, udział w projekcie Szlachetna Paczka, będzie momentem, od którego ich życie diametralnie się zmieni. Dla wielu z nich życie stanie się łatwiejsze dzięki otrzymanym np. pralce automatycznej czy kuchence gazowej.

Tegoroczna zima również nie będzie straszna dla tych, którzy otrzymali wielomiesięczny zapas opału.

Darczyńcy w ramach podziękowań otrzymali symboliczne upominki od gminy Gryfino, certyfikaty, czekolady i „paczkowe” pierniczki. Prezenty przygotowywały całe rodziny, zakłady pracy, instytucje, szkoły i przedszkola, grupy przyjaciół czy przedsiębiorcy.

W całym kraju Szlachetna Paczka połączyła ponad 700 tysięcy Polaków. Wartość pomocy sięgnęła ok. 47,5 milionów złotych, a otrzymało ją ok. 19 tysięcy potrzebujących rodzin.

Serdeczne podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie, w której znajdował się magazyn Szlachetnej Paczki. Szczególne podziękowania należą się kierowcom którzy wraz z wolontariuszami rozwozili paczki.

A są nimi: Państwowa Straż Pożarna w Gryfinie, Gmina Gryfino – pan Andrzej Wiśniewski, Firma Markus, pan Sebastian Smirnow z synem, pan Robert Rawdanowicz, pan Dariusz Tessar z synem, Łukasz Poźniak oraz dla samych darczyńców, którzy za zgodą rodzin zawozili prezenty do ich domów. Nieocenioną w przenoszeniu ciężkich paczek okazała się również pomoc młodych chłopców oraz Młodzieży Wszechpolskiej Gryfino wraz z Maciejem Walińskim. Swoje wypieki zaoferowała Piekarnia „Kruszynka”, Katarzyna Skwarzyńska „Home Made Cookies” oraz sami wolontariusze, którzy upiekli pyszne ciasta. Obiady zasponsorowali: Chiński Bar Shanghay, B&C Burger&Coffee Gryfino oraz Hieronim Kubiak - Restauracja Zalipie. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i współdarczyńcom za dobre serca i niesamowicie przygotowane paczki. Dzięki bezinteresownej pomocy ludzi dobrej woli dla wielu rodzin nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą o wiele szczęśliwsze i weselsze.

Lider Szlachetnej Paczki Gryfino
Małgorzata Pokrzykowska

Lider: Pokrzykowska Małgorzata
Wolontariusze: Barticzka Sylwia
Dzienisz Alicja
Kłopotowska Agnieszka
Kolanica Zuzanna
Kuźmowicz Patrycja
Kaszuba Agnieszka
Magierska Honorata
Martyniak Łukasz
Mazur Milena
Nowicka Wioletta
Pieczyńska Magdalena
Piotrowska Małgorzata
Poźniak Katarzyna
Soszka Ewelina
Zygadlik Aleksandra

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.