Reklama

Chcą pielęgniarek w DPS-ach [foto]


Podczas XXV Sesji Rady Powiatu w Gryfinie, w wolnych wnioskach poruszono temat, który pobudził obecnych na sali i skutkował żywą dyskusją. 


Radny Tomasz Mirakowski zabrał jako pierwszy głos w temacie pracy Pielęgniarki w Domu Pomocy Społecznej. Stwierdził On, że brak opieki zdrowotnej w ramach obsługi w DPS jest wręcz niewiarygodny. Mirakowski przywoływał wiele argumentów, którymi podtrzymywał swoje zdanie, począwszy od braku możliwości podania leków przez zwykłych pracowników DPS, po opiekę w wypadku cukrzycy, czy nagłego zagrożenia zdrowotnego w nocy. Brak dostępu do kart zdrowia, pracowników DPS to kolejny z wymienionych problemów przez Radnego.

Na temat powinności zatrudnienia pielęgniarek w Domu Pomocy Społecznej dyskutowała już podczas swoich obrad Komisja Ochrony Cywilnej, Zagrożeń Nadzwyczajnych i Administracji Zespolonej oraz Komisja Budżetu i Gospodarki. Wszyscy zauważają problem.

Podczas obrad XXV sesji Rady Powiatu w Gryfinie, na ten temat wypowiadał się również Starosta Gryfiński - Wojciech Konarski, oraz Radny Rafał Mucha.

Przewodniczący Obrad Roman Michalski, zwrócił uwagę na problem, nie tylko na poziomie naszego powiatu ale i kraju, proponując działanie zjednoczonych w tej sprawie Starostów Powiatowych i zwrócenie uwagi na problem partii rządzącej na czele z Panią Premier.Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.