Reklama

Grune Woche w Berlinie
Najsmaczniejsze i najwyższej jakości produkty od najlepszych producentów z Pomorza Zachodniego znajdą się w dwupoziomowej nadmorskiej restauracji - stoisku Województwa Zachodniopomorskiego na targach Grune Woche w Berlinie.

Ta najważniejsza i największa na świecie ekspozycja żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, rusza już 20 stycznia 2017 r. w Berlinie i odbędzie się oczywiście z udziałem smakowitej drużyny z naszego regionu.

- Tradycją jest, że Pomorze Zachodnie wysyła na „zielony tydzień” najlepszych z najlepszych. Nasi producenci żywności bez żadnych kompleksów mogą śmiało konkurować z producentami z całego świata. Dla wielu, przeszkodą jest tylko ten pierwszy krok. Pomagamy, by jego postawienie było jak najprostsze- mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz.

- W tym roku mamy wyjątkowo mocną reprezentację. Mocną nie tylko z nazwy, bo do Berlina jedzie z nami m.in. Starka, Winnica Turnau czy piwo Colberg. Będą również doskonałe wędliny, miody, zaprezentują się również nasze uzdrowiska. - mówi wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

Na parterze miejsce dla wystawców, zaś na pierwszym piętrze salka do spotkań handlowych z gośćmi. W nawiązującym do nadmorskiej restauracji stoisku – siedzibie Pomorza Zachodniego podczas Grune Woche 2017 nie zabraknie takich marynistycznych elementów, jak rybackie siatki, pufy linowe, siatki abordażowe czy kod flagowy MKS: WEST POMERANIA.

Na samym szczycie umieszczony zostanie żagiel. Tylko w ubiegłym roku berliński „zielony tydzień” przyciągnął blisko 380 tys. gości w tym 80 tys. przedsiębiorców. Targi „Grüne Woche” są doskonałą okazją do promocji dziedzictwa kulinarnego i kulturowego Pomorza Zachodniego. To najważniejsze branżowe spotkanie producentów oraz przetwórców żywności tylko w ubiegłorocznej edycji przyciągnęło przedstawicieli ok 65. krajów.

W 2017 roku województwo zachodniopomorskie będzie reprezentowane przez 9 wystawców. Wśród promowanych produktów znajdą się m. in. znakomite wina z Winnicy Turnau zlokalizowanej

w podszczecińskich Baniewicach, piwo Colberg warzone według tradycyjnej receptury bez użycia chemicznych dodatków, doskonałe wędliny szczecińskiej firmy Bohun S.A wytwarzane na podstawie receptur stosowanych przez naszych przodków. Podczas targów nie może zabraknąć również miodów. Będą m.in. Akacjowy Miód Cedyński z pasieki Miody Jana oraz Miody Pojezierza Choszczeńskiego z Gospodarstwa Pasiecznego Buckfast. Obecna będzie również Szczecińska Fabryka Wódek STARKA sp. z o.o., w ofercie której znajdą się legendarne wódki, których smak dojrzewa 18,21,25,30 i 35 lat. Na Grune Woche swoją ofertę gastronomiczną zaprezentują uzdrowiska z Kołobrzegu i Świnoujścia, a także Hotel Leda SPA, która przygotuje przekąski na bazie zachodniopomorskich produktów lokalnych i tradycyjnych - śledzie bałtyckie, pstrągi z Gospodarstwa Rybackiego Zielenica oraz ogórki kołobrzeskie.

Zachodniopomorskie uczestniczy w targach od 2003 roku. Dla województwa to możliwość spotkania się z przedstawicielami przygranicznych regionów w celu wymiany dobrych praktyk, doświadczeń w zakresie ochrony środowiska, rolnictwa, leśnictwa i rybactwa. Dla przetwórców i producentów żywności, którzy prezentują swoje regionalne wyroby, targi są szansą do pozyskania nowych klientów, wprowadzenia na rynek nowych produktów i usług, nawiązania kontaktów biznesowych. Grune Woche to także okazja do wymiany doświadczeń, czemu służą liczne spotkania, branżowe konferencje i seminaria towarzyszące wydarzeniu.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.