Reklama

Pół tysiąca rodzin na Pomorzu Zachodnim otrzymało wsparcie w ramach akcji Szlachetna PaczkaNiemal pół tysiąca rodzin na Pomorzu Zachodnim otrzymało wsparcie w okresie Świąt Bożego Narodzenia w minionym roku w ramach akcji Szlachetna Paczka. 


W piątek 27 stycznia organizatorzy akcji, partnerzy i wolontariusze spotkają się na uroczystej gali wojewódzkiej w Operze na Zamku w Szczecinie. W spotkaniu udział weźmie też marszałek Olgierd Geblewicz, a Pomorze Zachodnie wpiera organizację wydarzenia.

- Dzięki takim akcjom jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Szlachetna Paczka idea pomagania staje się popularna. Grono wolontariuszy i osób zaangażowanych stale się poszerza, także w naszym regionie. To niezmiernie cieszy, bo pamiętajmy, że dzięki takim inicjatywom potrzebujące rodziny otrzymują wymierną pomoc – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Szlachetna paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, która prowadzona jest od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja polega na niesieniu pomocy potrzebującym. Wolontariusze łączą prywatnych darczyńców z ubogimi rodzinami. Informacje umieszczane są w anonimowej bazie internetowej. Darczyńca może wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę, którą dostarczają wolontariusze.

Średnia wartość paczki, która trafiła do jednej z zachodniopomorskich rodzin to ok. 2500 zł.
fot. archiwum

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.