Reklama

Pobiliśmy REKORD - podsumowanie XXV finału WOŚP w Gryfinie


Od rana na ulicach Gryfina można było spotkać wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami, którzy zbierali datki na tegoroczny cel WOŚP. Po godzinie 15 na Pl. Księcia Barnima rozpoczęła się artystyczno-licytacyjna kulminacja 25. finału WOŚP.

W mroźny, śnieżny wieczór swoją energię gryfinianom przekazali lokalni artyści: Orkiestra Dęta ZEDO, beatboxer Kacper Cięciel, wokaliści Natalia Zwolińska, Łukasz Tokarski, Adriana Zubala.
Odbył się także pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu Szkolnej Grupy Ratownicze, a Uczniowie z ZSZ w Gryfinie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe.

Mimo niesprzyjającej aury, na Pl. Barnima przybywało publiczności chętnej wspomóc WOŚP. Wielkie emocje wzbudzały orkiestrowe licytacje, które rozpoczęły się po godzinie 16.30. W tym roku gryfinianie mogli wybierać z blisko osiemdziesięciu ciekawych gadżetów.Licytacje prowadzili Arek Jaskot i Dawid Adrusewicz, później dołączył do nich Adam Lewiński. Największą popularnością wśród gryfinian przystępujących do licytacji cieszyły się orkiestrowe pamiątki. Rekordowe kwoty uzyskane w licytacji osiągały srebrne serduszka WOŚP. Jedno z orkiestrowych serduszek wylicytowano za 3200 zł.

Z samego kiermaszu WOŚP, podczas którego "licytowano przekazane dla organizacji udało się zebrać około 15 000 zł.

Z wstępnych obliczeń podczas gryfińskiego finału WOŚP zebrano ponad 73 000 złotych.
Na chwilę obecną nie wiemy o jaką kwotę powiększy się suma zebranych pieniędzy z waluty obcej.

Gryfinianie spisali się na medal i pobili REKORD! W ubiegłym roku udało nam się zebrać 56.103,78 .XXV finał WOŚP w naszym regionie to pasmo sukcesów. Swój dotychczasowy rekord zbiórki pobiły również Moryń, Widuchowa i Trzcińsko Zdrój.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.