Reklama

To już 18 edycja Gryfińskiej Ligi Halówki AmatorskiejGrają od 1999 roku. Zaczynając jako Gryfińska Halowa Oldbojowa Liga Futbolowa rozegrali 8 edycji.  Przekształceni w Gryfińską Ligę Halówki Amatorskiej grają po raz 18. Do tej pory w lidze udział wzięły 34 drużyny, a na listę strzelców wpisało się 418 zawodników.


Ponad dwadzieścia lat temu w środowisku nauczycieli WF szkół gryfińskich była moda na granie w piłkę halową, pracownicy oświaty pokazywali się na turniejach w Suwałkach czy Tczewie. Aktywnie grali i organizowali turnieje jednodniowe pracownicy Dolnej Odry, a także inne drużyny z Gryfina - zazwyczaj były to spotkania sporadyczne, jednodniowe - nie było ligi.

- My jeżdżąc po Polsce zobaczyliśmy, że w innych miastach powstały ligi halówki i postanowiliśmy wspólnie z bratem Mirosławem Żołnowski taką ligę zorganizować w Gryfinie - mówi nam Dariusz Żołnowski Główny Organizator

Obecnie Ligę organizuje Stowarzyszenie powołane w celu prowadzenia dwóch Lig Amatorskich działających w naszym mieście czyli  Liga Futsalu i starsza o pięć lat Gryfińska Amatorska Liga Koszykówki Oldbojów - GALKO, której organizatorem i prowadzącym jest pan Jerzy Miler.

Ilość drużyn w każdym sezonie jest różna. W historii ligi zdarzały się sezony kiedy grało 6 drużyn, ale również sezony kiedy grało ich aż 10. Ze względów organizacyjnych optymalna ilość to 8 drużyn i takich sezonów było najwięcej.Zakończenie od pierwszych edycji jest takie same. W sobotę w godzinach wieczornych rozgrywany jest mecz Mistrz Ligi - Gwiazdy Ligi. Drużynę Gwiazd Ligi wybierają sami uczestnicy, kibice i sędziowie poprzez głosowanie. Zawodnicy z największą ilością głosów uzyskują prawo grania w meczu na zakończenie. Po tym spotkaniu następuje oficjalne podsumowanie i wręczenie nagród: dyplomy, puchary, medale, nagrody rzeczowe, indywidualne wyróżnienia.Ciekawostki dotyczące Gryfińskiej Ligi Halówki Amatorskiej:
-  od początku w  lidze zagrały 34 drużyny - jedna gra nieprzerwanie od I Edycji jest to WRANGLER, która prowadzi w tabeli wszechczasów.

- na listę strzelców wszechczasów „wpisało” się 418 zawodników (nie licząc bieżącej edycji)

- według  statystyk gra nieprzerwanie od I Edycji: Robert Wilk, Janusz Bara i Arkadiusz Lebioda, który jest Liderem Najskuteczniejszych Strzelców Wszechczasów (278 bramek do poprzedniego sezonu)

- zeszłoroczny Mistrz Ligi: Błękit Pniewo zagrał w I Edycji, ale z oczywistych względów w zupełnie innym składzie (dzisiejsi zawodnicy Błękitu mieli kilka lat) Grał między innymi dzisiejszy prezes Błękitu pan Kazimierz Koczan. Później Błękit miał długa przerwę w udziale w naszej Lidze

-Klub Najskuteczniejszych Strzelców „150” (ponad 150 bramek): Arkadiusz Lebioda, Patryk Klimuk, Marcin Pietraszewski, Marcin Żołnowski.

- Klub Seniorzy Ligi „150” - (rozegranych ponad 150 meczów): Arkadiusz Lebioda, Janusz Bara, Robert Wilk, Mirosław Żołnowski, Grzegorz Miler, Leszek Kwiatkowski, Krzysztof Bojarski, Adam Adamczyk, Piotr Małkowski, Mirosław Stelmach i Andrzej Duraziński.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.