Reklama

Zima nie daje za wygraną. Silne opady śniegu w regionie


Zima nie daje za wygraną. Mimo zapowiadanego polepszenia się warunków pogodowych, dziś w godzinach popołudniowych mieszkańców naszego regionu zaskoczyła śnieżyca.

Ostrzeżenie o trudnych warunkach na drogach województwa zachodniopomorskiego ogłoszono za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania: W związku z opadami śniegu w woj. zachodniopomorskim, wystąpią trudne warunki do jazdy. Opady będą trwały do godzin porannych 12.01.2017.

Służby drogowe nie są w stanie odśnieżyć wszystkich dróg na raz, a warunki  z minuty na minutę są coraz cięższe. Anomalie pogodowe zaskakują wszystkich. Służby drogowe pracują w pocie czoła, począwszy od dróg krajowych aż po lokalne. Nie wierzmy jednak w cuda, wiele z nich nie odwiedziły jeszcze piaskarki i pługi.

Mimo iż na pogodę nikt nie ma wpływu, na ilość zdarzeń drogowych ma każdy kierowca. Nie trudno o kolizję. Pamiętajmy o tym, że najlepszym zabezpieczeniem przed wypadkiem, szczególnie w tak niesprzyjających warunkach jest zachowanie odpowiedniej odległości, rozwaga i skupienie na drodze.

Zdjęcie na redakcja@gryfino24.info podesłał nam nasz czytelnik Łukasz.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.