Reklama

Znęcali się nad członkami rodziny!Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz dzielnicowi KPP w Gryfinie zaledwie w przeciągu pierwszych trzech dni nowego roku zatrzymali dwóch mężczyzn znęcających się nad członkami swoich rodzin. 


Kronika policyjna z ostatnich pięciu dni pokazuje skalę problemu z jakim mierzą się rodziny.
To wszystko dzieje się bliżej niż nam się wydaje, kronika  obejmuje tylko nasz powiat, a podobnych zatrzymań nie brakuje.

W dniu 1 stycznia 2017 r. policjanci OPI KPP w Gryfinie dokonali zatrzymania 47-letniego mieszkańca naszego miasta, który zarówno fizycznie jak i psychicznie znęcał się nad swoim ojcem. Zaledwie dwa dni później (3 stycznia 2017 r.) dzielnicowi KPP w Gryfinie dokonali zatrzymania 44- letniego Romana Ł., mieszkańca naszego powiatu, który również znęcał się  fizycznie i psychicznie na członkiem swojej rodziny. Ofiarą zatrzymanego okazała się jego własna żona.

Informujemy, że znęcanie się fizyczne lub psychiczne zgodnie z Art. 207. Kodeksu Karnego
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, jeżeli czyn połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawcy grozi  od roku do lat 10 pozbawienia wolności.
Jeżeli zaś następstwem czynu określonego w jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.