Reklama

Uczniowie klas policyjnych z ZSO odwiedzili przedszkolaków


Na bardzo innowacyjny pomysł, wpadli uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie, który powstał w czasie spotkań z policjantami.


Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KP Chojna podkom. Robert Panna wraz z uczniami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie w dniu 7 lutego br. postanowili wspólnymi siłami zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w czasie ferii zimowych.

Głównym celem podjętych działań było oczywiście dobro dzieci, ale również metoda przekazania cennej wiedzy z uczniowskiego poziomu, z wykorzystaniem ich zapału i kreatywności.

Uczniowie przed spotkaniami zostali przeszkoleni przez funkcjonariuszy policji z podstaw i technik prowadzenia działań profilaktycznych, następnie sami stworzyli pomoce dydaktyczne w postaci makiet sygnalizatorów świetlnych, znaków drogowych, każdy uczeń namalował rysunek dotyczący bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

W rezultacie uczniowie klas policyjnych IC, IIC i IIIC będąc wspomagani obecnością policjantów gryfińskiej komendy, przeprowadzili spotkanie z dziećmi z Przedszkola nr 4 imienia ,,Pszczółki Maji” w Gryfinie.

Spotkanie było podzielone na cztery bloki tematyczne: bezpieczna droga, lodowisko, bezpieczny plac zabaw, obcy- niebezpieczny.

Łącznie przeszkolono prawie 60 przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat, którzy byli zafascynowani prowadzonymi zajęciami, aktywnie w nich uczestniczyli zadając wiele ciekawych pytań.  Dla dzieci z przedszkola przekaz był bardzo przejrzysty oraz ciekawy, zapamiętały one wiele cennych rad, a na koniec wyraziły swoją ocenę z prowadzonych zajęć poprzez uśmiech i liczne oklaski.

źródło: KPP Gryfino

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.