Reklama

Będzie nowa świetlica w Starym Czarnowie [wizualizacja]


W piątek, 3 marca w siedzibie Urzędu Gminy wójt Marzena Grzywińska oraz Roman Dębicki, właściciel firmy Usługi Remontowo-Budowlane z Jenina podpisali umowę. Jeszcze w tym roku w gminie Stare Czarnowo przybędzie kolejna świetlica. Z nowej infrastruktury skorzystają mieszkańcy Kartna. 


- Będzie to pierwsza w gminie świetlica wybudowana od podstaw. Dodatkowo obiekt spełni wszystkie potrzeby osób niepełnosprawnych, a mieszkańcom zagwarantuje odpowiednie warunki do spotkań, samorealizacji i wspólnego spędzania czasu - podkreśla wójt Marzena Grzywińska.

Budynek o powierzchni użytkowej 179 m2 składać się będzie z sali spotkań, kuchni, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, holu, szatni oraz zaplecza socjalnego z toaletami. Przy obiekcie powstanie także taras, parking i chodniki. Koszt inwestycji to prawie 750 tys. zł. Ponad 190 tys. pochodzić będzie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, które gminie Stare Czarnowo przyznała Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenia WIR - Wiejska Inicjatywa Rozwoju.


- Wierzę, że obiekt stanie się miejscem tętniącym życiem, a aktywność mieszkańców zintegruje ich samych i sprawi, że zechcą nas coraz liczniej odwiedzać turyści. Świetlica ma oferować bogaty program zajęć, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. To w niej odbywać się będą cykliczne imprezy i wydarzenia edukacyjno-kulturalne - dodaje Marzena Grzywińska.

źródło: www.stareczarnowo.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.