Reklama

Czynna napaść na funkcjonariuszy Policji - matka i syn aresztowani


Zarzuty gróźb karalnych, znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy policji z Posterunku Policji Widuchowa-Banie usłyszał 19 letni mieszkaniec gminy Banie i jego 46 letnia matka. 

Policjanci Posterunku Policji Widuchowa-Banie pojawili się w jednym z mieszkań w gminie Banie w celu zatrzymania 19 letniego mężczyzny, który tego samego dnia na przystanku PKS, na Pl. Barnima w Gryfinie groził 16 letniej dziewczynie uszkodzeniem ciała.

Kiedy policjanci wyprowadzali mężczyznę z mieszkania ten w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej kopnął  nogą jednego z funkcjonariusza w okolice ud, rękoma próbował zepchnąć go ze schodów, a następnie ugryzł w lewe przedramię. 
W tym samym czasie matka zatrzymanego w celu zmuszenia funkcjonariuszy do odstąpienia od zatrzymania stosowała przemoc fizyczną wobec funkcjonariuszy chwytając i szarpiąc ich za mundury.

Młody mężczyzna wraz z matką zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie gryfińskiej komendy. Postawiono im zarzuty gróźb karalnych oraz znieważenia i naruszenia nietykalności funkcjonariuszy policji. Wobec 19 latka Prokurator Rejonowy w Gryfinie zastosował dozór policyjny. 

Mamie i synowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.