Reklama

Marek Niedźwiecki ściągnął do GDK tłumy [foto]


We wtorek 28 lutego 2017 gościem 11.Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij był legendarny dziennikarz muzyczny Marek Niedźwiecki.

Przy pełnej sali Gryfińskiego Domu Kultury, radiowiec opowiadał o swoje fascynacji Australią, podróżach na ten kontynent i swoich australijskich przygodach.


Na spotkanie z Markiem Niedźwieckim przybyło bardzo wielu widzów. Sala GDK była wypełniona do ostatniego miejsca. Gryfińska publiczność przywitała M. Niedźwiedzkiego burzą oklasków, co bardzo zaskoczyło gościa festiwalu.

Widzowie mieli okazję zobaczyć zdjęcia niezwykłych miejsc, zwierząt czy zjawisk zaobserwowanych w Australii. Marek Niedźwiecki barwnie opowiadał o swoim zainteresowaniu tym krajem i kontynentem. Swoje spostrzeżenia ubarwiał anegdotami związanymi z podróżami czy spotkaniami z australijskimi przyjaciółmi.


M. Niedźwiecki Australię odwiedza i fotografuje od piętnastu lat, zjechał ten nadzwyczajny kontynent wzdłuż i wszerz. Mieszkał w wiosce wielorybników, wspinał się na drzewa giganty, stawał twarzą w twarz z ospałym misiem koala i oko w oko ze śmiertelnie jadowitym wężem brązowym. Spacerował po Sydney, Melbourne, Perth, Darwin, Hobart. Zasnął podczas przechadzki dwukilometrowym molo. Stał się miłośnikiem australijskiego wina, australijskiego miodu, australijskich ryb i australijskiego sposobu skracania słów.


fot: Marta Suszyńska REM Multimedia

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.