Reklama

Nasi plastycy nagrodzeni


Młodzi podopieczni pracowni plastycznych Gryfińskiego Domu Kultury zostali nagrodzeni w ogólnopolskich konkursach. Prace gryfinian zachwyciły jurorów przeglądów w Słupsku i Wrocławiu.

W gronie laureatów VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży pt. "PODWÓRKO - Bajkowe podwórko" i X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Z pędzlem przez świat" i "ETNO-PORTRETY"Oblicza Ludzkich Kultur, znaleźli się wychowankowie pracowni plastycznych Kariny Tyły i Małgorzaty Ragan.

Konkurs "Z pędzlem przez świat" jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki. Jest częścią międzynarodowej imprezy- festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia, Inspiracje Flamenco "Przenikanie Kultur". Gryfińscy plastycy zdobyli laury w kategorii - malarstwo.
W grupie konkursowej dzieci w wieku 6-9 lat nagrody zdobyły prace, której autorkami były:

  • Martyna Wójcicka lat 8 (instr. Karina Tyła)
  • Zuzia Buraczyńska lat 7 (instr. Małgorzata Ragan)
Wyróżnienie przyznano Mai Chodubskiej lat 9 z pracowni Małgorzaty Ragan.

Na organizowany przez MDK w Słupsku VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży pt. "PODWÓRKO - Bajkowe podwórko" wpłynęło łącznie 1841 prac. Spośród nadesłanych na konkurs prac plastycznych nagrodzono 32, wyróżniono 12, a 34 zakwalifikowano na wystawę pokonkursową.
W gronie nagrodzonych znaleźli się podopieczni pracowni działających w Pałacyku pod Lwami:

  • Amelia Janik lat 5 ( instr. Karina Tyła)
  • Zosia Kubacka lat 6 ( intr. Karina Tyła)
  • Kuba Malinowski lat 7 ( intr. Małgorzata Ragan)

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.