Reklama

Nauczyciele strajkują również w Gryfinie [video]


W dniu dzisiejszym w całej Polsce odbywa się strajk nauczycieli zainicjowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. W Gryfinie do strajku przyłączyło się kilkunastu nauczycieli z Zespołu Szkół przy ul. Iwaszkiewicza. Strajk nie wpływa jednak na prace szkoły.

O co walczą?
  • o podwyższenie statusu zawodowego.
 Domagamy się 10% podwyżki oraz wzrostu udziału płacy zasadniczej w ogólnym wynagrodzeniu. DLACZEGO? Od pięciu lat nie było podwyżek w oświacie! Obecnie ministerstwo edukacji przygotowuje nowy system wynagradzania nauczycieli, proponując likwidację tzw. średnich wynagrodzeń i niektórych dodatków. To może oznaczać zmniejszenie płac nauczycieli, czyli czeka nas obniżka wynagrodzeń!
  •  o miejsca pracy
Żądamy niedokonywania wypowiedzeń stosunków pracy nauczycieli i pracowników niepedagogicznych do 31 sierpnia 2022 r. DLACZEGO? Bo w ciągu następnych pięciu lat reforma edukacji może spowodować ogromne zwolnienia w oświacie!
  •  o utrzymanie warunków pracy i płacy
Żądamy niedokonywania na niekorzyść zmian warunków pracy do 31 sierpnia 2022 r. DLACZEGO? Bo w wyniku reformy edukacji każdy może stracić zatrudnienie na dotychczasowych zasadach!

Zobacz spoty promujące strajk ZNP:
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.