Reklama

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy już w kwietniu - jak wyglądają przygotowania? [video]


Na profilu facebook Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy ostatnio pojawiła się nowa publikacja. Organizatorzy zachęcają uczestników do pokazania tego jak szykują się mistrzostw na etapie zarówno eliminacji szkolnych jak i gminnych. Uczniowie zdjęcia oznaczają hasztagiem #pmpp2017.


Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy odbędą się po raz drugi na gryfińskim nabrzeżu 24 kwietnia.  Reprezentanci 9 gmin z powiatu gryfińskiego, zjednoczeni w 5 osobowych zespołach podzieleni w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych poprzez rywalizację, ale i zabawę, praktycznie sprawdzą swoją wiedzę podczas ściśle dopracowanych scen pozoracyjnych.

Jak możemy przeczytać na oficjalniej stronie PMPPTo wydarzenie zrodzone z pasji do przekazywania praktycznej wiedzy na gruncie bezpieczeństwa.

Tak to wyglądało w tamtym roku:


Nieprzewidywalność stacji związanych z pierwszą pomocą takich jak: wypadek drogowy, pożar czy napad na bank, jak w ubiegłym roku, stają się nie tylko możliwością do sprawdzenia w praktyce własnej wiedzy i wyłonienia najlepszej z drużyn, są też widowiskiem obok którego nikt nie przejdzie obojętnie i nie odejdzie bez podstawowej wiedzy o udzielaniu pomocy.


Organizatorzy wydarzenia: Gryfińskie Stowarzyszenia Ratownicze, Straż Miejska w Gryfinie oraz Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie, zapytani jak idą prace, szeroko się uśmiechają mówiąc, że na chwilę obecną wszystko idzie po ich myśli. Zapowiadając jednocześnie, że mają nadzieję w tym roku wykazać się znacznie wyższym poziomem organizacyjnym podnosząc jednocześnie poprzeczkę uczestnikom. 

4 komentarze:

 1. Świetna impreza na prawdę polecam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydarzenie warte pochwały brawa dla organizatorów !

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę świetna impreza uczestniczyłam w ubiegłym roku i było mega !!
  Czekam na tegoroczną edycję :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję wszystkim, którzy pracują przy tej imprezie przez tyle lat !!
  Robicie coś niezwykłego i ponadczasowego. Dzięki waszym inicjatywom w naszym regionie zwiększa się świadomość dotycząca zagrożeń życia i zdrowia oraz działań dzięki, którym można ratować ludzkie życie.
  Pozdrawiam i trzymam kciuki

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.