Reklama

Ratownik został porażony prądem. Jak działaliby strażacy podczas pożaru w elektrowni?


Podczas prowadzenia prac konserwacyjnych w tunelach kablowych doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej, w wyniku czego powstał pożar i silne zadymienie. Zatruciu gazami pożarowymi uległ pracownik firmy zewnętrznej prowadzący prace. 


Taki scenariusz ćwiczeń przeprowadzono w dniu 8 marca 2017 r. o godz. 10:00 na terenie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie miały miejsce ćwiczenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej.

Pożar został ugaszony przy pomocy instalacji mgłowej HI-FOG, nieprzytomny poszkodowany został ewakuowany przez ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych i zaopatrzony do czasu przybycia ZRM. Po ugaszeniu pożaru ratownicy przystąpili do przeszukania tunelu. Podczas przeszukiwania jeden z ratowników został porażony prądem, w wyniku czego doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Strażacy podjęli podstawowe czynności ratujące życie do czasu przybycia ZRM.

W działaniach udział brały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gryfinie, jeden zastęp OSP Radziszewo i dwa zastępy Wydziału Ratownictwa Technicznego Elektrowni Dolna Odra.

fot.\źródło: KPPSP Gryfino

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.