Reklama

Zrób mammografię za darmo w naszym regionie


Mammografia to radiologiczna metoda badania piersi u kobiet. Polega na wykonaniu serii zdjęć gruczołu przy użyciu promieni rentgenowskich. 

Jej zdolność do uwidoczniania szeregu charakterystycznych zmian pozwala na wczesne rozpoznanie raka piersi oraz innych patologii sutka, zanim staną się one jawne klinicznie.

Panie, które w 2017 kończą 50 lat właśnie w tym roku wchodzą do Programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:
Gryfino - 8 kwietnia przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, ul. Łużycka 1
Chojna - 8 kwietnia na Placu Zakład Gospodarki Mieszkalnej, ul. Jagiellońska 12
Mieszkowice - 10 kwietnia przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Kościuszki 48

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat
Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.