Reklama

Eliminacje Powiatowe do 45. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego


W sobotę 8 kwietnia  w Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich spotkali się turyści z powiatu gryfińskiego, aby wziąć udział w eliminacjach powiatowych 45. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. 

W tym roku startowały zespoły z Chojny, Gryfina i Stołecznej. Organizatorami turnieju była Regionalna Pracownia PTTK w Szczecinie oraz Gryfiński Dom Kultury.

Uczestnicy turnieju mieli do napisania test krajoznawczy dotyczący powiatu gryfińskiego, województwa zachodniopomorskiego, Polski i województwa podkarpackiego; test z pierwszej pomocy, przepisów ruchu drogowego, turystyki, topografii i rozpoznawania liści. Testy były pisane indywidualnie. Następnie zespoły 3-osobowe brały udział w imprezie na orientację na Grajdołku, którą sędziował Michał Ryczańczyk.

W kategorii szkół podstawowych najlepszy okazał się zespół UKKT "Traperzy" z Chojny (op. Marzena Chatłas, Danuta Antoniewicz) w składzie: Magdalena Chatłas, Adam Kurpiel i Borys Jaworski.
W kategorii szkół gimnazjalnych wygrał zespół z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie (op. Anita Porczyńska): Ewa Jabłońska, Julia Laskowska, Jakub Piątkowski; w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: UKKT "Traperzy" z Chojny (op. Marzena Chatłas i Danuta Antoniewicz): Dominika Wieder, Katarzyna Skibińska, Maja Młynarczyk.
Testy najlepiej napisali: Borys Jaworski z UKKT "Traperzy" w Chojnie, Julia Laskowska z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie i Dominika Wieder z UKKT "Traperzy" w Chojnie.
Do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w dniach 21-23 kwietnia w Reptowie, zakwalifikowały się zespoły: UKKT "Traperzy" w Chojnie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie, Szkoła Podstawowa w Stołecznej (op. Czesław Postawa), Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie (op. Ewa Przystupa i Tomasz Szachnowski).

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie i Nadleśnictwo w Gryfinie.
Turniej został współfinansowany przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.