Reklama

Gliptykos będzie grać, a za bilety pomoże choremu Jankowi


Grupa Teatralna GLIPTYKOS, działająca pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury, zaprasza na przedstawienie pt. "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" w reżyserii Marii Piznal. Spektakl odbędzie się 27 maja 2017 o godzinie 18:00 w GDK.

Bilety są dostępne w przedsprzedaży od 8 maja. Zapraszamy do sekretariatu Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17 w dni robocze w godz. 8.00-17.00.

Spektakle teatralnej grupy cieszą się wielką popularnością; na ogół bilety rozchodzą się w przedsprzedaży. Od pięciu lat zespół inicjuje i przyłącza się do dobroczynnych akcji, przekazując na ten cel dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek. 

Dochód z biletów na przedstawienie jakie odbędzie się 27 maja, zostanie przekazany na rehabilitację sześcioletniego Janka Siewerta, którego rodzice czekają na pierwszy samodzielny krok syna.

Janek Siewert od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią diparezy spastycznej. W październiku ubiegłego roku chłopiec skończył sześć lat. Jasiek urodził się jako wcześniak i od pierwszych tygodni życia jest rehabilitowany. Ciężka, systematyczna praca chorego chłopca i jego bliskich przynosi efekty. W domu porusza się głównie na czworakach, ale potrafi już chodzić przy balkoniku. Rodzice nieustannie walczą o to, by ich synek mógł w przyszłości poruszać się samodzielnie. Do tego potrzebny jest profesjonalny sprzęt ortopedyczny oraz nieustanna rehabilitacja, zwłaszcza podczas specjalistycznych turnusów - a to jest bardzo kosztowne. Wydatki związane z taką fachową rehabilitacją przekraczają możliwości finansowe pięcioosobowej rodziny. Aby Janek mógł biegać razem z bratem bliźniakiem i młodszą siostrą, potrzebne jest wsparcie.

Scenariusz spektaklu pt. "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" powstał w oparciu o dwa teksty Grzegorza Reszki - "Audycja" i "Epopeja" - w których zespół twórczo "rzeźbił". W ekspozycji poznajemy grupę lokalnych artystów marzących o światowych scenach. Na razie nagrywają "mydło i powidło" w miejscowym studiu radiowym, ale mają apetyt na nakręcenie wielkiego wojennego filmu. Kiedy dowiadują się, że dostali na to środki z budżetu obywatelskiego, są pełni nadziei, że już za chwilę spełni się ich sen o międzynarodowej sławie. Trochę później nie jest już tak różowo - dotacja zostaje obcięta, budżet się nie domyka, pieniędzy brakuje na scenografię, rekwizyty, stroje, statystów... Ponadto, decydenci mają oczekiwania wobec twórców i swoją wizję wojennego obrazu. Wszyscy chcą przy filmie gmerać, stąd jego konwencja co rusz się zmienia - od patetycznej po absurdalną. Jak sobie z tym poradzą lokalni artyści? Odpowiedź pojawi się w ostatnim akcie sztuki.

Tradycyjnie, w przedstawieniu pojawią się echa poprzednich spektakli GLIPTYKOSA a także gryfińskie akcenty. Aktorzy zaprezentują również swoje umiejętności wokalne i taneczne. Obiecują sporą dawkę humoru i... zdumienia nad rzeczywistością.

W przedstawieniu grają: Agata Cieciuch, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Jolanta Romanowska, Danuta Świderek, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Barbara Żurowska, Rafał Ciszkiewicz, Arek Grunwald, Jerzy Miler, Andrzej Suszek.
Oprawa plastyczna: Karina Tyła i Zespół

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.