Reklama

Julia Mojsak idzie jak burza - kolejny międzynarodowy sukces młodej gryfinianki


W Łodzi odbył się międzynarodowy turniej karate olimpijskiego wg. przepisów WKF – XIII Harasuto Karate World Cup, na którym dwukrotnie na podium  oglądać można było niesamowitą Julię Mojsak. W walce kumite w kategorii wiekowej U12 –40 kg stanęła na podium jako jedyna Polka odbierając brązowy medal.

Zawody przyciągnęły 754 zawodników z 77 klubów z 13 krajów: Polski, Białorusi, Czech, Danii, Iranu, Łotwy, Maroka, Rosji, Szkocji, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Afryki Południowej. To drugi w Polsce największy międzynarodowy turniej karate WKF organizowany od kilkunastu lat. 

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie jako jedyna Polka stanęła na podium w kumite (walce) w kategorii wiekowej U12 –40 kg zdobywając brązowy medal. Była to mocno obsadzona konkurencja najlepszymi zawodnikami z Polski, ponadto zawodnikami z Ukrainy, Białorusi i Słowacji. Julia pokonała między innymi Oliwię Karbownik z klubu Olim Łódź, Nataszę Cichoszewską z Rawickiego Klubu Karate Surem, Oliwię Abramowicz z Sopockiego Klubu Karate Randori, ulegając niewiele jedynie zwyciężczyni konkurencji Margarycie Vasylenko z klubu Sen-bin Karate z Ukrainy. 

W kumite drużynowym w kategorii wiekowej U14 razem z klubem Kamikaze Szczecin równie dobrze jej szło, zwyciężyła wszystkie swoje walki, co dało drużynie złoty medal w tej kategorii wiekowej. 

To kolejne sukcesy w zawodach międzynarodowych licencjonowanej zawodniczki Polskiego Związku Karate, które cieszą i dobrze wróżą na przyszłość w perspektywie udziału karate WKF w igrzyskach olimpijskich.

O Julce pisaliśmy również tutaj:

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.