Reklama

Koncert Premier Teatru Tańca Ego Vu [foto]W piątek i sobotę, 7 i 8 kwietnia 2017 w Gryfińskim Domu Kultury odbył się Koncert Premier Teatru Tańca Ego Vu. Był to już dwudziesty pierwszy wielki koncert zespołu, podczas którego gryfińscy tancerze zaprezentowali swój niebywały talent i dokonania.

Publiczność tradycyjnie dopisała podczas dwu bliźniaczych koncertów zespołu. W dwa kwietniowe wieczory Ego Vu przedstawiło swoje najnowsze choreografie. Zebrana w sali GDK publiczność miała okazję zobaczyć siedem premierowych produkcji, nad jakimi tancerze pracowali od 2016 roku.

Koncert otworzyła choreografia "Prolog" autorstwa Elizy Hołubowskiej w wykonaniu młodszej grupy TT Ego Vu. Kolejną prezentacją był spektakl "Uroboros" stworzony przez tancerki teatru Julię Lewandowską, Maję Szymkowiak i Ewelinę Tołyż, które także były wykonawczyniami choreografii. Choreografia "Unreal" to efekt pracy podczas musicalowego projektu w Schloss Broellin w roku 2016, w którym brali udział udział tancerze Ego Vu. Układ taneczny do spektaklu stworzyła szefowa zespołu E. Hołubowska. Nową produkcją zaprezentowaną podczas koncertu była choreografia "Sieć", w wykonaniu grupy repertuarowej teatru.

Podczas przerwy w prezentacjach, goście koncertu premier mieli okazję zobaczyć wystawę Anny Majewskiej - "Dream Worlds", oraz instalacje przestrzenne "Blue Grass" i "Okna na miasto" Doroty Tołłoczko-Femerling. Przypomnijmy, że częścią tegorocznego koncertu TT Ego Vu są także wystawy: "EGO VU w starej piekarni" Marty Suszyńskiej - ekspozycja dostępna jest w Centrum Informacji Turystycznej, a także dostępna W pubie Wrota do sławy wystawa "XYZ" z fotografiami autorstwa Emilii Cieszyńskiej. Chętni mogli nabyć monografię "25 lat Teatru Tańca Vogue/EGO VU".


Drugą cześć koncertu otworzył spektakl " Między aktami", inspirowany twórczością Virginii Woolf. Spektakl powstał na potrzeby festiwalu "Kto się nie boi Virginii Woolf?" w roku 2014. Młodsza grupa Ego Vu zaprezentowała stworzoną przez siebie choreografię "Mniemanie czyli Mnie-Nie-Ma".
Niezwykle wzruszający i eteryczny spektakl " I twej obecności..." zaprezentowały Eliza Hołubowska, Ewelina Tołyż i Karolina Wojdyła.

Z taneczną niespodzianką wystąpili tancerze High Definition Dance Studio ze Szczecina.
Koncert zakończyła prezentacja "Epilog" w które wystąpili wszyscy tancerze występujący podczas koncertów. Po prezentacjach był czas na gorące życzenia dalszej owocnej pracy dla zespołu i podziękowania dla osób i instytucji, które pracowały przy wydarzeniu i wspierali je. Warto dodać, że sobotni koncert był na żywo transmitowany w Internecie na popularnej platformie YouTube.
Organizatorami Koncertu Premier Teatru Tańca Ego Vu był Gryfiński Dom Kultury, Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu oraz Teatr Tańca Ego Vu.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.