Reklama

Nie wyszło na wnuczka, próbują na Policjanta!


Wczoraj oszuści usiłowali trzykrotnie wyłudzić pieniądze podając się za policjantów. Za każdym razem opowiadali o tym, że w obiegu są fałszywe banknoty. W związku z podejrzeniem, że również te posiadane przez rozmówcę mogą być podrobione, przebieraniec miał pojawić się u danej osoby, zabrać gotówkę i teoretycznie sprawdzić jej prawdziwość.


Nie tak dawno pisaliśmy o dużej aktywności działalności oszustów wyłudzających pieniądze metodą "na wnuczka" w artykule: Policja alarmuje - metoda "na wnuczka" w regionie. Wtedy w porę Policja ostrzegła wszystkich przed ich działalnością, czyżby oszuści zmieniali taktykę bo tamta okazała się zawodna?

Metoda na Policjanta to absurd. Każdy z musi wiedzieć, że  funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw Gryfińska Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. 

Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą kończyć się finansową porażką! Nie zapominajmy o zasadzie ograniczonego zaufania wobec obcych ludzi. Nie bądzmy ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.