Reklama

Owacyjnie przyjęta premiera Gliptykosa [foto]


W sobotę, 22 kwietnia 2017 w Gryfińskim Domu Kultury odbyła się premiera najnowszego spektaklu Grupy Teatralnej Gliptykos. Kolejny raz zespół podbił serca widzów. Tym razem przedstawieniem pt. "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa".

Brawami, wielokrotnie pojawiającymi się w trakcie przedstawienia, a po spektaklu owacjami na stojąco, premierowa publiczność nagrodziła najnowszą propozycję Grupy Teatralnej Gliptykos, działającej od siedmiu lat pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury. Kolejny raz zespół podbił serca widzów. Tym razem przedstawieniem pt. "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" na podstawie sztuk "Audycja" i "Epopeja" Grzegorza Reszki, w reżyserii Marii Piznal. To już piąta premiera amatorskiego zespołu, w skład którego wchodzą pracownicy kultury i oświaty, szefowie gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele władz samorządowych, przedsiębiorcy.W spektaklu pojawiły się gryfińskie akcenty oraz echa poprzednich przedstawień. Aktorzy zaprezentowali również swoje umiejętności wokalne i taneczne. W "Epopei,..." grają: Agata Cieciuch, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Jolanta Romanowska, Danuta Świderek, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Barbara Żurowska, Rafał Ciszkiewicz, Arek Grunwald, Jerzy Miler, Andrzej Suszek; oprawę plastyczną przygotowała Karina Tyła.

Spektakle teatralnej grupy cieszą się wielką popularnością; na ogół bilety rozchodzą się w przedsprzedaży. Od pięciu lat zespół inicjuje i przyłącza się do dobroczynnych akcji, przekazując na ten cel dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek. Kolejne przedstawienie "Epopei,..." odbędzie się 27 maja 2017, a bilety na wydarzenie będą dostępne w sekretariacie GDK krótko po majówce. Dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie na rehabilitację sześcioletniego Janka, którego rodzice czekają na pierwszy samodzielny krok syna.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.