Reklama

Policja alarmuje - metoda "na wnuczka" w regionie


Gryfińska policja ostrzega o dużej aktywności w dniu dzisiejszym oszustów korzystających z metody „na wnuczka”. W dniu dzisiejszym dwukrotnie próbowano wyłudzić pieniądze. Za każdym razem powtarzał się scenariusz o wypadku i pokryciu kosztów uszkodzonych samochodów.


Oszuści są na tyle bezwzględni w swoim działaniu, że informują starsze osoby, aby udając się do banku z zamiarem wypłaty pieniędzy, nie mówili kasjerom i obsłudze placówek bankowych, w jakim celu to robią. Przekonują starsze osoby, że pracownicy banków również należą do grupy przestępczej i dlatego nie wolno ich o niczym informować.

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Dorośli zapominają o zasadzie ograniczonego zaufania wobec obcych ludzi, stają się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi.

Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą kończyć się finansową porażką, jeżeli będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad:
  • w przypadku odebrania telefonu z prośbą o udzielenie pożyczki należy zawsze:
  • poinformować o takiej sytuacji Policję,
  • Poprosić o osobisty kontakt osoby podające się za naszego krewnego.
  • Nie ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel.
  • Potwierdzić informację u innych członków rodziny
We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.

fot.pixabay

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.