Reklama

Premiera nowego spektaklu Grupy Teatralnej Gliptykos już 22 kwietnia!


Grupa Teatralna Gliptykos, działająca pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury, zaprasza na kolejne przedstawienie. Premiera już 22 kwietnia 2017 o godzinie 18. Tym razem będzie to spektakl pt. "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" w reżyserii Marii Piznal.

Scenariusz powstał w oparciu o dwa teksty Grzegorza Reszki - "Audycja" i "Epopeja" - w których zespół twórczo "rzeźbił". W ekspozycji poznajemy grupę lokalnych artystów marzących o światowych scenach. Na razie nagrywają "mydło i powidło" w miejscowym studiu radiowym, ale mają apetyt na nakręcenie wielkiego wojennego filmu. Kiedy dowiadują się, że dostali na to środki z budżetu obywatelskiego, są pełni nadziei, że już za chwilę spełni się ich sen o międzynarodowej sławie. Trochę później nie jest już tak różowo - dotacja zostaje obcięta, budżet się nie domyka, pieniędzy brakuje na scenografię, rekwizyty, stroje, statystów... Ponadto, decydenci mają oczekiwania wobec twórców i swoją wizję wojennego obrazu. Wszyscy chcą przy filmie gmerać, stąd jego konwencja co rusz się zmienia - od patetycznej po absurdalną. Jak sobie z tym poradzą lokalni artyści? Odpowiedź pojawi się w ostatnim akcie sztuki.

Tradycyjnie, w przedstawieniu pojawią się echa poprzednich spektakli GLIPTYKOSA a także gryfińskie akcenty. Aktorzy zaprezentują również swoje umiejętności wokalne i taneczne. Obiecują sporą dawkę humoru i... zdumienia nad rzeczywistością.

W przedstawieniu grają: Agata Cieciuch, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Jolanta Romanowska, Danuta Świderek, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Barbara Żurowska, Rafał Ciszkiewicz, Arek Grunwald, Jerzy Miler, Andrzej Suszek.

Bilety w cenie 15 zł będą dostępne w sekretariacie GDK, ul. Szczecińska 17; rezerwacja (tel. 91-416-25-20) - sprzedaż od środy 12 kwietnia 2017.

Oprawa plastyczna: Karina Tyła i Zespół

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.