Reklama

Recytatorzy z Gryfina z sukcesami [foto]Podopieczni pracowni Gryfińskiego Domu Kultury bardzo dobrze wypadli podczas wojewódzkiego finału Małego Konkursu Recytatorskiego jaki odbył się w miniony weekend w Szczecinie.


Lena Żelech z pracowni Doroty Krutelewicz-Sobieralskiej została laureatką przeglądu. Trojka innych recytatorów z GDK została wyróżniona. W odbywającym się w sobotę oraz w niedzielę 8 i 9 kwietnia na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, wojewódzkim finale wzięło udział około 100 młodych recytatorów wyłonionych podczas przeglądów miejskich i powiatowych. Mocną reprezentację miał Gryfiński Dom Kultury. W gronie finalistów znaleźli się wychowankowie pracowni Doroty Krutelewicz- Sobieralskiej oraz Marii Piznal.

Z pracowni Doroty Krutelewicz- Sobieralskiej do etapu wojewódzkiego dostało się 6 recytatorów w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz uczniowie gimnazjum. 


Aż trójka z nich została dostrzeżona podczas prezentacji, co jest dużym sukcesem pracowni. Lena Żelech, za swoje brawurowe wykonanie wiersza "Ptasie radio", została laureatką przeglądu i dostała kwalifikację do Finału XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego, jaki odbędzie się pod koniec maja w Starachowicach. Nel Tarczyńska i Julia Kowalczyk otrzymały wyróżnienia.

Wyprawa do Starachowic będzie już kolejną na przestrzeni ostatnich lat wizytą młodych recytatorów z Gryfina na finale ogólnopolskim. Wychowankowie D. Krutelewicz-Sobieralskiej mają na swoim koncie nawet główne nagrody finału krajowego.

Z sukcesem ze Szczecina wróciła także Maja Stołecka. Podopieczna pracowni recytatorsko-teatralnej Marii Piznal dostała wyróżnienie w kategorii wiekowej uczniów szkół gimnazjalnych. Podczas prezentacji szkół gimnazjalnych, na scenie Teatru Piwnica przy Krypcie wystąpiło 27 recytatorów z dziewiętnastu placówek województwa.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.