Reklama

Rowerem bezpiecznie na południe powiatu? - rusza kolejna inwestycja


Ruszyły przetargi na projekty tras rowerowych dla gminy Gryfino, czyli połączenia z istniejącą w gminie Banie trasą rowerową biegnącą po dawnej linii kolejowej.

Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Realizacja projektu ma zapewnić bezpieczny dojazd rowerem aż na południe naszego powiatu. Budowana trasa (która zaczynać się będzie wzdłuż ulicy Armii Krajowej, a w Szczawnie przechodzić w dawny szlak kolejowy) jest elementem jednej z czterech kluczowych tras województwa, dlatego też realizowana jest we współpracy samorządów lokalnych z marszałkiem województwa.


Solidarnie z samorządem wojewódzkim, po połowie, pokrywamy koszt wkładu własnego inwestycji. Oznacza to, że wspólnie z powiatem gryfińskim (część ścieżki przebiegać będzie wzdłuż drogi powiatowej) wydamy około pół miliona złotych. Pokryje to koszt budowy nawierzchni, oznakowania szlaku i jego promocji. Po naszej stronie będą jeszcze wydatki związane z budową infrastruktury, takiej jak miejsca postojowe oraz utrzymaniem ścieżki. Przedsięwzięcie cieszy tym bardziej, że jesteśmy jedną z pierwszych gmin, które wpisały się w realizację tej inwestycji. - czytamy na stronie facebook wiceburmistrza Tomasza Milera

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.