Reklama

Tego się nie spodziewałam! - mówi jedna z uczestniczek II Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy


Po niemal całym dniu zaciętej rywalizacji z nutką zabawy i nauki zakończyły się II Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Gryfinie. Pogoda  mimo, że bardzo wietrzna nie wystraszyła 145 biorących udział zawodników, którzy jak mówią organizatorzy z roku na rok są coraz lepsi. 

Gryfińskie nabrzeże podzielone było na dwa tory zmagań: jedna część z specjalnie przygotowaną pozoracją dla uczniów szkół podstawowych. Druga dla gimnazjalistów i licealistów, gdzie można było podziwiać profesjonalną charakteryzację ran ciętych, postrzałowych, śladów pobicia, poparzeń czy otarć po próbie samobójczej.


Tego się nie spodziewałam! - mówiła jedna z uczestniczek opuszczając stację "Wypadek samochodowy" gdzie zawodnicy zastali dwa samochody po zderzeniu czołowym.  - Wszystko było tak realne: porozbijane samochody, krew, szkło i ci pozoranci! - dodaje.

Starsi zawodnicy oprócz wypadku zmagali się z interwencją do awantury domowej, gdzie ofiarą ulegli również ratownicy z karetki, wszystko za sprawą ulatniającego się tlenku węgla. Poparzeniem płynem chłodniczym przy naprawie samochodu, upadkiem z wysokości paralotniarza, kłótni rekonstruktorów z użyciem broni palnej i noża czy próbą samobójczą poprzez powieszenie.

Kto wypadł najlepiej?
Oficjalne wyniki Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy prezentują się następująco:

Szkoły podstawowe:
1 msc. - Szkoła Podstawowa w Moryniu
2 msc. - Szkoła Podstawowa w Chojnie
3 msc. - Szkoła Podstawowa w Krzywinie

Szkoły gimnazjalne:
1 msc. - Gimnazjum nr 1 w Gryfinie
2 msc. - Gimnazjum w Baniach
3 msc. - Gimnazjum w Chojnie

Szkoły ponadgimnazjalne:
1 msc. - Drużyna 2 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie
2 msc. - Drużyna 1 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie
3 msc. - Drużyna 1 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w GryfinieWspólny sukces
Za pośrednictwem mediów chcielibyśmy podziękować wszystkim patronom, sponsorom i partnerom, którzy swym nieocenionym zaangażowaniem przyczynili się do sukcesu imprezy. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok -  mówią Organizatorzy II Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy.Patronat honorowy: Poseł na Sejm RP Artur Szałabawka, Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński, Starosta Powiatu Gryfińskiego Wojciech Konarski.
Patroni: Burmistrzowie miast i gmin Gryfino, Chojna, Mieszkowice, Cedynia, Moryń, Trzcińsko-Zdrój, Wójtowie gmin Banie, Widuchowa, Stare Czarnowo.
Patronat merytoryczny: NZOZ Medica Szczecin, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie filia Gryfino, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie oraz Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie.
Sponsor strategiczny: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Zespół Elektrowni Dolna Odra.
Sponsorzy: Jaeger Polska, Parker Hannifin Auto-Tech Composites Polska sp. z.o.o
Patroni medialni: Radio Szczecin, TVP3 Szczecin, Gazeta Gryfińska, egryfino.pl, chojna24.pl, gryfino24.info.
współpraca: Fundacja Star of Life, Tadmed Szczecinek

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.