Reklama

Dzieci ze Starego Czarnowa poznają Pomorze Zachodnie [foto]


Blisko 40 najmłodszych mieszkańców gminy Stare Czarnowo wzięło, od 28 do 30 kwietnia br., udział w obozie edukacyjnym. Dzieci udały się do Ostrowca na Pojezierzu Wałeckim, gdzie odkrywały jego przyrodę i historię, fantastycznie się przy tym bawiąc.

W obozie uczestniczyły dzieci ze Starego Czarnowa, Dębiny i Dobropola Gryfińskiego. Wszystko w ramach projektu „Nowe umiejętności szansą na rozwój”. Na miejscu na najmłodszych czekała moc wrażeń i atrakcji.


- To trzeci rok z rzędu, kiedy organizujemy zajęcia i czas wolny dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzięki pozyskanemu pół milionowi złotych dzieci mogą brać aktywny udział w ciekawych przedsięwzięciach, np. półkoloniach, obozach czy warsztatach. Już na początku czerwca na obóz wyjedzie kolejna 90-cioosobowa grupa młodzieży - zaznacza wójt gminy Stare CzarnowoMarzena Grzywińska.

Dzieci uczestniczące w obozie na Pojezierzu Wałeckim brały udział w zajęciach plastycznych, sportowych i teatralnych, podczas których same odgrywały rolę według wcześniej przygotowanego scenariusza.Nie zabrakło także rekonstrukcji historycznychpod okiem Grupy Rekonstrukcyjnej „Stowarzyszenie Grup Warownych”.


- Dzieci były zachwycone, a pozytywna energia wręcz je rozpierała. Po pracowitym dniu i powrocie do ośrodka mieli jeszcze ochotę na zabawę w młodych żołnierzy wykorzystując do tego rogatywki, maski przeciwgazowe oraz pasy i menażki wojskowe - wylicza koordynator wyjazdu Ewa Hancz.

Ponadto wizyta na Pojezierzu Wałeckim była dla najmłodszych okazją do odwiedzin Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, gdzie skorzystały z pływalni, na której na co dzień ćwiczą polscy olimpijczycy. Dzieci udały się również do Jabłonowa koło Mirosławca, w którym znajduje się powstała kilka lat temu Zagroda Żubrów. To tam karmiły zwierzęta jabłkami i marchewkami oraz wypatrywały żyjących na wolnym wybiegu rysi. Nie lada atrakcją okazał się Most Kłosowski. To wisząca konstrukcja spinająca dwa brzegi jeziora Raduń. Bogaty program obozu wypełniła wyprawa do tzw. „magicznej górki”,czyli miejsca, w którym prawa fizyki, jakie znamy, nie znajdują zastosowania. Rzeczy, które w rzeczywistości powinny się staczać, tutaj zmierzają pod górę.


Pobyt dzieci na obozie w Ostrowcu był bezpłatny. Wszystko dzięki projektowi „Nowe umiejętności szansą na rozwój”, finansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Jego realizację powierzono Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Ziemia Pyrzycka w partnerstwie z Gminą Stare Czarnowo.

Na kolejnych chętnych z gminy Stare Czarnowo już czeka następna turystyczno-edukacyjna przygoda. Osoby, które jeszcze nie zgłosiły udziału dziecka w obozie zaplanowanym od 2 do 4 czerwca br., mają na to szanse. Wystarczy kontakt z koordynatorem projektu Ewą Hancz,tel. 514 541 057.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.