Reklama

Ilu maluszkom uda się pomóc?


Zakończyła się akcja Wielkanocna Paczuszka dla Maluszka, oficjalne podsumowanie już w sobotę 6 maja o godz.15.00 w gryfińskim CAL.

Akcja przeprowadzona została na terenie gminy Gryfino przez Caritas przy parafiach pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz pw. Niepokalanego Serca Maryi, Stowarzyszenie Gryfiński Ruch Patriotyczny oraz gryfińską Młodzież Wszechpolską. Gościem spotkania podsumowującego będzie ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom naszej gminy za udział w tej akcji i jednocześnie zapewniamy,że będziemy ją kontynuować w kolejnych latach. - mówią Organizatorzy zbiórki

Dzięki zaangażowaniu i ofiarności mieszkańców naszej gminy udało się zebrać sporą ilość pieluch oraz środków higienicznych do pielęgnacji niemowląt- podopiecznych Fundacji Małych Stópek. Z 90% dotychczas uporządkowanych paczek udało się zebrać m.in.:
  • 82 opakowania pieluch w rozmiarach 1-6
  • 98 paczek chusteczek nawilżających do pielęgnacji niemowląt
  • 33 opakowania płynów do kąpieli oraz oliwek
  • 2 łóżeczka dla niemowląt
  • 12 worków ciuszków dla dzieci
  • 5 worków zabawek dla dzieci
Dodatkowo podarowano 43 opakowania pieluch dla dorosłych,które przekazano do DPS Nowe Czarnowo.

Do akcji włączyły się parafie pw. św. Ojca Pio z Pniewa, oraz pw. Matki Bożej Różańcowej z Wełtynia, oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz nr 2. Szczególne podziękowania Organizatorzy kierują do p. Anny Dreszer-Czaczyk, p. Andrzeja Mikulskiego za pomoc w koordynacji.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.