Reklama

Paraliż miasta gwarantowany? - będzie nowe rondo


Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę ronda u zbiegu ulic Kolejowej, Pomorskiej i Wojska Polskiego. Droga przy wiadukcie na którą tak narzekają kierowcy będzie remontowana.

Skrzyżowanie przy wiadukcie to zdecydowanie najgorszy odcinek drogowy w mieście. Jest to trasa tranzytowa o dużym znaczeniu komunikacyjnym, a obecnie powstałe wyboje uniemożliwiają płynny ruch.

Wkraczająca w fazę realizacji inwestycja to efekt dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim, w którym mamy silne wsparcie Ewy Dudar, radnej sejmiku wojewódzkiego. - czytamy na profilu facebook wiceburmistrza Tomasza Milera.

Paraliż miasta gwarantowany
Już 4 maja rozpoczyna się modernizacja ulicy Armii Krajowej, trwa także budowa nowego ciepłociągu wzdłuż ulicy Łużyckiej, a w północnej części miasta gmina buduje trzy nowe ulice osiedlowe: Staszica, Limanowskiego i Mazurską. Także na przyszły rok zaplanowanych jest kilka inwestycji drogowych, z których najważniejsze to dalsza modernizacja ul Łużyckiej, z wymianą infrastruktury i nową kompletną nawierzchnią oraz budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, czyli przebudowa okolic dworca (ulice Kolejowa, Sprzymierzonych oraz 1 Maja – na całej długości aż nabrzeża).

fot. googlemaps

1 komentarz:

  1. A co z drogą aż do sądu ? Zrobią skrzyżowanie i na tym koniec ? A co z rondem na Krasińskiego ? Jak juz coś chcą robić to cały ten odcinek co z tego e zrobią do wiaduktu jak w stronę sądu nie jest wcale lepiej ....

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.