Reklama

Uczniowie ZSO spotkali się z policjantami


Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie asp.sztab.Rafał Lidak wspólnie z dzielnicowym, asp.Przemysławem Beta spotkali się z młodzieżą klasy ID Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul.Niepodległości w Gryfinie.

Podczas spotkania przybliżono uczniom treści związane z odpowiedzialnością za łamanie prawa oraz uprawnieniami policji wobec nieletnich.

Przygotowane przez funkcjonariuszy prelekcje mają na celu zwiększenie świadomości młodzieży wobec zagrożeń płynących z picia alkoholu, zażywania narkotyków i dopalaczy oraz z niewłaściwego użytkowania Internetu. Policjanci radzili również jak się zachować w przypadku, gdy koś stosuje wobec nas przemoc i gdzie szukać pomocy. 

Niebezpieczeństwo w internecie
Funkcjonariusze podkreślali, że wszyscy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że każdy krok w Internecie pozostawia ślad, że Internet nie daje anonimowości i łamanie prawa w sieci lub przy jej pomocy będzie wykryte. Funkcjonariusze przybliżyli również przejawy zjawiska cyberprzemocy. Zwrócili uwagę na fakt, że młodzież często traktuje ośmieszanie, straszenie kogoś w internecie lub publikowanie cudzych zdjęć jak zabawę, nie przypuszczając, że poprzez swoje nieodpowiednie zachowanie łamie prawo. Zwrócono również uwagę na fakt, że użytkownicy profili społecznościowych bezmyślnie ujawniają dane swoje oraz osób bliskich. Policjanci posługując się konkretnymi przypadkami z kartotek policyjnych przybliżyli metody działania internetowych przestępców.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.