Reklama

Zagrali w bezpieczeństwo z policjantami


Gryfińska Policja przeprowadziła spotkanie na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także kontaktu z osobami obcymi, którego adresatem były dzieci z pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie.

Urozmaiceniem spotkania była gra wielkoformatowa „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”, która porusza w szerokim zakresie kwestie bezpieczeństwa najmłodszych. Podczas zabawy gracze poruszają się po planszy przez co stają się jej częścią. Pokonując kolejne etapy rozwiązują zagadki profilaktyczne. Zasady gry są proste, rzut kostką powoduje przesuwanie się graczy po planszy i odkrywanie znajdujących się na poszczególnych polach zadań. Dzięki tej zabawie dzieci uczą się logicznego myślenia a także zgodnego współdziałania w zespole.


Najmłodsi w rewelacyjny sposób radzili sobie z zagadnieniami dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zimowego wypoczynku czy bezpiecznych zachowań w kontaktach z osobami obcymi. Najmłodsze dzieci bezbłędnie udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące informowania służb ratunkowych w sytuacjach zagrażających życiu czy zdrowiu. Doskonale wiedziały jak powinni ubierać się piesi, by byli widoczni na drodze i dlaczego tak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

źródło: KPP Gryfino

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.