Reklama

Łapki na kierownicę, nie na telefon


Łapki na kierownicę to kolejna kampania mająca na celu przeciwdziałanie zagrożeniom w ruchu drogowym, jakie niesie za sobą używanie podczas kierowania pojazdem telefonu komórkowego, trzymanego w ręku.

W ramach programu współorganizowanego przez Biuro Ruchu Drogowego KGP, w dniu 23 czerwca 2017 roku w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie, gryfińska drogówka wraz z miejscową Strażą Miejską przeprowadzili wspólne działania profilaktyczne. 

Celem tych działań było przeciwdziałanie zagrożeniom w ruchu drogowym, jakie niesie za sobą używanie podczas kierowania pojazdem telefonu komórkowego, trzymanego w ręku. W trakcie trwania kampanii funkcjonariusze kontrolowali kierujących pojazdami silnikowymi pod kątem ujawniania wykroczeń polegających na prowadzeniu rozmów telefonicznych przez telefon komórkowy.


Podczas kontroli kierujący otrzymywali ulotki edukacyjne obrazujące niebezpieczeństwa towarzyszące opisanym, niewłaściwym zachowaniom.

Za korzystanie z telefonu komórkowego w opisany sposób grozi mandat karny w wysokości 200 zł, dodatkowo w przypadku ujawnienia takiego wykroczenia konto kierującego obciąży 5 punktów karny (pięciokrotne popełnienie takiego wykroczenia może wiązać się z utratą prawa jazdy).

źródło: KPP Gryfino

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.