Reklama

Brązowy klucz dla Leny - recytatorki z GDK!


Lena Żelech z pracowni recytatorskiej Doroty Krutelewicz-Sobieralskiej została laureatką XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego, jaki odbywał się od 26 do 28 maja 2017 w Starachowicach. 

Wychowance pracowni Gryfińskiego Domu Kultury przyznano Brązowy Klucz. Finał konkursu odbył się w ramach Dziecięcego Festiwalu Słowa, organizowanego przez Starachowickie Centrum Kultury. W zmaganiach recytatorskich wystąpili laureaci Małych Konkursów wojewódzkich z całej Polski (blisko 70 recytatorów). W tym gronie znalazła się także reprezentantka Gryfińskiego Domu Kultury.

Lena  zaprezentowała w Starachowicach fragment prozy oraz brawurowo, z wielką pasją i determinacją wyrecytowała wiersz "Ptasie radio". Przygotowany materiał był niezwykle trudny i wymagał od recytatorki prócz dobrej pamięci, dykcji i skupienia także dobrej kondycji fizycznej. Reprezentantka GDK, w kategorii klas IV-VI Lena Żelech została nagrodzona Brązowym Kluczem do Tajemnic Wszechświata, będącym legendarną już nagrodą starachowickiego finału.

To już kolejny Klucz ze starachowickiej imprezy, który trafił do podopiecznych pracowni D. Krutelewicz-Sobieralskiej. Pracownia ma na swoim koncie już podwójny komplet kluczy- złote, srebrne i brązowe.

Lenie Żelech i jej instruktorce serdecznie gratulujemy.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.