Reklama

Już dziś finał projektu "Jezioro Miedwie 2017"


Już dziś 6 czerwca poznamy laureatów projektu ekologicznego„Jezioro Miedwie 2017”.  Finał dziesiątej edycji przedsięwzięcia zaplanowano w Kołbaczu. Nagrody zwycięzcom wręczy m.in. wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Zadania w projekcie pozwoliły młodzieży nie tylko na poszerzenie wiedzy o ekosystemie jeziora Miedwie, ale również na podejmowanie działań, które przekładają się na wykorzystywanie ich w szkole i w domu.

Przykładem podjętych w konkursie działań były chociażby obserwacje procesu uzdatniania wody, jej oszczędzania i racjonalnego gospodarowania. Uczniowie brali także udział w akcji "Sprzątanie Świata", porządkując swoje miejscowości oraz w akcji "Szkolne rady na odpady", której celem była segregacja odpadów i pozyskiwanie np. makulatury bądź puszek aluminiowych.Projektowi towarzyszyły warsztaty ekologiczne związane z obszarami Natura 2000, podczas których młodzież wykonywała prace plastyczne dotyczące jeziora Miedwie. To one posłużą do zredagowania kalendarza na 2018 rok.

Przedsięwzięcie, wzorem lat ubiegłych otrzymało dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Dzięki pozyskanym środkom przyszedł czas, aby nagrodzić najaktywniejszych uczniów, ich opiekunów i placówki oświatowe. Na laureatów czekają smartwatche, namioty, powerbanki i rowery.Partnerami projektu są: Gmina Stare Czarnowo, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie oraz Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

fot. Gmina Kobylanka

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.