Reklama

Łowcy burz ostrzegają! - drugi stopień zagrożenia w regionie


Po raz kolejny Łowcy Burz biją na alarm i informują o niebezpieczeństwie powstania silnych i nawalnych opadów deszczu, silnych porywów wiatru, a nawet opadów dużego gradu.

Nasz region został objęty drugim stopniem zagrożenia. Już w godzinach wieczornych w czwartek 22 czerwca w regionie pojawi się podwyższone ryzyko wystąpienia gwałtownych burz - z ulewnymi opadami deszczu (lokalnie do 30-40 mm opadu), silnymi porywami wiatru (miejscami nawet do 90-100 km/h, punktowo więcej), lokalnie również z opadami gradu.

Najsilniejsze burze prognozowane są dziś (22 czerwca)  w godzinach wieczornych i w trakcie nocy z czwartku na piątek (22\23.06).


Ostatnie ostrzeżenie o gwałtownych burzach otrzymaliśmy od łowców 30 maja. To mimo, że przyszło w porę, nie jest w stanie zapobiec pozalewanym ulicom, wybijającym studzienkom kanalizacyjnym, powalonym na drogi drzewom czy kilku kolizjom drogowym. Będąc świadomym zmiany warunków pogodowych, sami musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo i majątek. Jeżeli to możliwe zostańmy w tym czasie w domu  i przestawmy samochód w miejsce gdzie nie znajdzie się pod chwiejnym drzewem.

fot. pixabay
info: pogoda-zachodniopomorskie.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.