Reklama

Policja zaprasza na debatę


W dniu 22 czerwca 2017 r. godz. 11:00 w sali odpraw w budynku Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie odbędzie się debata na temat mediacji, jako narzędzia do rozwiązywania konliktów.


Mediacja jest nieznanym i mało wykorzystywanym narzędziem do rozwiązywania codziennych konfliktów w różnych płaszczyznach. Wskazany problem również dotyczy mieszkańców naszego powiatu, gdzie każdy może znaleźć się w sytuacji sporu i nie zawsze wymaga to angażowania sądu. Dlatego w sytuacji konfliktowej można rozważyć skorzystanie z alternatywnych sposobów rozwiązania sporów, takich jak mediacja czy arbitraż. - pisze w komunikacie oficer prasowy asp. szt. Grzegorz Klimek

Debata jest efektem spotkania, które odbyło się w dniu 20 października 2016 r. na temat mediacji sądowych i pozasądowych. Głównym jej celem jest udzielenie odpowiedzi na pytania o to, jak funkcjonują mediacje w wymiarze sprawiedliwości, ale także w sprawach pozasądowych, w tym rodzinnych i nieletnich ( szkolnych) oraz jakie są perspektywy rozwoju danej metody rozstrzygania sporów na płaszczyźnie naszej lokalnej społeczności.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.