Reklama

Trzy razy brąz dla Białego Piona


Młodzi gryfińscy szachiści  zajęli trzecie miejsce na Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Łazach k/Koszalina, gdzie zmierzyli się z najlepszymi klubami województwa zachodniopomorskiego. 

W zawodach wzięło udział dziesięć drużyn a przy szachownicach zasiadło blisko 100 zawodników. Złoty medal przypadł reprezentantom Koszalina AKSz Hetman; srebro dla Szczecina KSz Gryf; brąz dla Gryfina UKS Biały Pion.

Do punktacji drużynowej zaliczano wyniki najlepszych zawodników do 16 miejsca w kategoriach wiekowych 10 i 12 lat. Z gryfińskich zawodników na świetny wynik zespołu zapracowali: Hania Grabowska (Dz. do lat 10) Martyna Kuryło i Aleksandra Kucharczyk (Dz. do lat 12); Karol Olias i Bartosz Szpura (Chł. do lat 12)

Reprezentanci Gryfina zdobyli również dwa brązowe medale w klasyfikacji indywidualnej. Hania Grabowska do lat 8 i Martyna Kuryło do lat 12.


Przed szachistami zasłużone wakacje. W ciągu całego minionego roku szkolnego, młodzi gryfińscy miłośnicy Królewskiej Gry uczestniczyli w ponad 30 turniejach, reprezentując swoje szkoły, klub i Gryfino w zawodach rangi powiatowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Swoje umiejętności podnosili na zajęciach klubowych oraz szkolnych (klasy szachowe SP-2) a wielu z nich zdobyło wyższe kategorie szachowe.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.