XII Zawody na Orientację o Puchar Dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury

W
 sobotę, 10 czerwca  na Grajdołku odbyły się XII Zawody na Orientację o Puchar Dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury.

Uczestnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie (op. Patrycja Markowska), Zespołu Szkół w Kliniskach Wielkich (op. Daniel Halicki) i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie ( op. Ewa Przystupa i Tomasz Szachnowski) wystartowali w 3 kategoriach: TD (szkoły podstawowe), TM (gimnazja) i TJ (szkoły gimnazjalne).

Razem wystartował 46 osób w 19 zespołach.Oprócz odnalezienia punktów kontrolnych w terenie, zespoły miały do wykonania dodatkowe zadania (wyznaczenie azymutu czy dopasowanie wyciętych okręgów z mapy). Imprezę przygotowała Kamilla Gadomska, instruktor turystyki w Gryfińskim Domu Kultury.

W punktacji końcowej doskonale wypadła Szkoła Podstawowa w Kliniskach Wielkich. Aż trzy drużyny z tej placówki zajęły czołowe miejsca w kategorii TD. Miejsce pierwsze zajęła grupa w składzie: Maksymilian Podgórski, Martyna Podgórska i Klaudia Majkrzak, miejsce drugie team Ewelina Makowska i Szymon Kalbarczyk i miejsce trzecie Marcel Piotrowicz, Kamil Beta i Mateusz Sawicki. W kategorii TM triumfowała drużyna reprezentująca ZS Kliniska Wielkie - Paulina Dobrowolska i Wiktoria Czerniawska.

W kategorii TJ miejsce pierwsze, z najmniejszą w turnieju liczbą punktów karnych, zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie w składzie: Roksana Seul i Damian Sikorski. Kolejne miejsca medalowe przypadły także dla uczniów z ZSP nr 2 w Gryfinie, Patrycji Scisłowskiej i Agnieszki Madczak oraz Anastazji Susłow i Tomasza Lisowskiego.

Pełne wyniki XII Zawodów na Orientację o Puchar Dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury znajdują się w załączniku.

Rajd został dofinansowany przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.