Reklama

Zapraszają na Festiwal Kultury i Tradycji w Binowie


Zbliża się Wiosenny Festiwal Kultury i Tradycji w Binowie. Na uczestników czekać będzie moc atrakcji. Imprezę zaplanowano na sobotę, 10 czerwca 2017 roku.

Gmina Stare Czarnowo w ramach wspierania działań z zakresu kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa przeznaczyła na przygotowanie i przeprowadzenie Festiwalu prawie 5 tys. zł. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Binowa.

- W naszej gminie nie brakuje miejsc, które warto zobaczyć, oraz gdzie zagląda kultura i sztuka. Dobrze, że potrafimy wypełnić tę przestrzeń pomysłami na organizację różnych przedsięwzięć dla mieszkańców. Propozycja binowskiego stowarzyszenia jest jednym z takich właśnie przykładów - podkreśla wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Festiwal odbędzie się w sobotę, 10 czerwca br. Początek o godzinie 12. W programie imprezy przewidziano atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Zorganizowany zostanie m.in. turniej piłki siatkowej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Ponadto miłośnicy gotowania będą mogli wystąpić w konkursie kulinarnym. Na scenie zaprezentuje się zespół Okay Band,a także wystąpi młodzież z naszej gminy.

- Liczymy na frekwencję, a przede wszystkim dobrą pogodę, bo przygotowujemy interesującą wystawę historyczną opowiadającą dzieje Binowa oraz wystawę rękodzielnictwa. Dla wszystkich uczestników zapewniamy również smaczny poczęstunek - zaznacza przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Binowa Piotr Paczkowski.

W konkursach kulinarnych oraz turnieju piłki siatkowej przewidziane są nagrody dla najlepszych.

źródło: dostarczone

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.