Reklama

Działania Policji w naszym powiecie


W miniony weekend policjanci gryfińskiej drogówki włączyli się do realizacji ogólnopolskich działań pod nazwą Prędkość.

Policyjne statystyki nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn występowania zdarzeń drogowych, a w szczególności wypadków drogowych.

Kierowcy zapominają, że większa prędkość pojazdu przekłada się na wydłużenie drogi hamowania.

Pamiętajmy, że jadący z prędkością 50 km/h pojazd, w ciągu jednej sekundy pokonuje odległość 15 m, jadąc zatem z większą prędkością pozostawiamy sobie mniej czasu na właściwą reakcję.Policjanci w trakcie trwających działań nie tylko kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ale także starali się docierać do świadomości uczestników ruchu drogowego, jaki wpływ na bezpieczeństwo ma poruszanie się z prędkością bezpieczną.


Podczas działań gryfińscy policjanci skontrolowali łącznie 103 pojazdy ujawniając 47 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. W jednym przypadku, kierujący który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h utracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Na kierowców łamiących przepisy nałożono w sumie 46 grzywien w drodze mandatów karnych.Pamiętajmy, że pomimo sprzyjających w okresie letnim warunków na jezdni zadbajmy o bezpieczeństwo własne, najbliższych i innych uczestników ruchu dopasowując prędkość do warunków panujących na drodze, naszych indywidualnych umiejętności i obowiązujących przepisów.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.