Reklama

Korupcja w Elektrowni Dolna Odra - Kolejne Zatrzymania


Agenci CBA ze Szczecina zatrzymali kolejne 10 osób - pracowników Elektrowni i biznesmena. Śledztwo dotyczy korupcji przy dostawach biomasy do elektrowni.

Delegatura CBA w Szczecinie prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w sprawie korupcji przy dostawach paliwa do pieca zasilanego biomasą w Elektrowni Szczecin.

Ustalono, że pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa, w zamian za korzyści majątkowe,  potwierdzali, że ciężarówki wypełnione odpowiednią technicznie biomasą choć w rzeczywistości tak nie było

Agenci CBA ze Szczecina zatrzymali kolejne 10 osób - pracowników Elektrowni Szczecin i biznesmena. Wszyscy usłyszeli w prokuraturze zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Już wcześniej funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatury w Szczecinie, zatrzymali 12 osób, w tym biznesmena i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra - Elektrowni Szczecin m.in. ówczesnego głównego inżyniera Elektrowni Szczecin S.A.. Inżynier został zatrzymany na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 000 zł.

W wyniku przeszukań zabezpieczono ponad 100 tys. zł w pomieszczeniach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin. Trzy osoby zatrzymanych zostały wtedy tymczasowo aresztowane.

Proceder, jak wskazują ustalenia śledczych, mógł spowodować wielomilionowe straty na szkodę spółki Skarbu Państwa - Polskiej Grupy Energetycznej SA.

cba.gov.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.