Reklama

Policjanci na półkoloniach


W dniu 17 lipca gryfińscy policjanci przy wsparciu gryfińskiej Straży Miejskiej przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla przebywającej w naszym mieście młodzieży z Polski, Niemiec i Ukrainy.
W dniu 17 lipca 2017 roku, goszczącą w naszym mieście międzynarodową grupę młodzieży odwiedzili policjanci wspierani przez Straż Miejską. Celem spotkania było oczywiście propagowanie bezpiecznego spędzania wakacji. Funkcjonariusze w kilku zdaniach opowiedzieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w internecie. 

Ponadto rozmawiali o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z nienadzorowanych zbiorników wodnych. Zajęcia profilaktyczne zostały zorganizowane w ramach akcji "bezpieczne wakacje" oraz "kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" nad, ktorą patronat sprawuje Minister Spraw wewnetrznych i Administracji. Młodym ludziom wręczone zostały materiały informacyjne, gra o zasadach ruchu drogowego i bezpiecznych zachowaniach niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ponadto dzieci otrzymały komiks w wersji polsko-niemieckiej mówiący o bezpieczeństwie w sieci przygotowany przez KWP Szczecin we współpracy z policją niemiecką.

Jednym z punktów spotkania, cieszącym się dużym zainteresowaniem grupy były zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem ALKOgogli.

ALKOgogle to urządzenie imitujące upośledzenie zmysłów po spożyciu alkoholu. Uczestnicy mogli osobiście przekonać się jak reagują ich organizmy w warunkach obniżonej koncentracji, spowolnionego czasu reakcji, niemożności określenia kierunków, zniekształcenia widzianego obrazu, zmian w ocenie odległości, zmniejszenia możliwości oceny sytuacji, podwójnego widzenia i braku koordynacji mięśniowej. 

Zajęcia były bardzo pouczające i docierające do świadomości młodych ludzi, demonstrujące przy tym ile problemów stwarza wykonanie najprostszych czynności w opisanych warunkach. Każdy mógł zaobserwować przy tej okazji, jak w tych warunkach zachowują się ich znajomi.

Efekty zajęć były bardzo pouczające, świadczyły o tym reakcje uczestników oraz wrażenia, którymi chętnie dzielili się z prowadzącymi.

Pomimo wakacyjnego charakteru przeprowadzonych zajęć w klimacie rozrywki i dobrej zabawy, dzieci otrzymały dużą dawkę praktycznej wiedzy, którą na pewno wykorzystają zarówno w trakcie wakacji jak i długo po nich.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.