Reklama

Wystawa miniaturowych domków już otwarta!


Wczoraj w małej galerii Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie odbył się wernisaż wystawy "Mój intymny mały świat". Na ekspozycji prezentowane są miniaturowe domki autorstwa Urszuli Kwietniewskiej-Łacny, od urodzenia mieszkanki Gryfina.

Goście mogli podziwiać sygnowane serwisy porcelanowe: polskie, francuskie i niemieckie, a także "Salonik Madame de Pompadur", "Zakład Szewski Pana Dęgi" z ulicy Piastów, "I Klasę" ze szkoły Podstawowej nr 1, "Zakład Zegarmistrzowski" w zegarze i wiele innych miniaturowych przedmiotów.

Inspiracją dla autorki prac była holenderska miniatura mieszkania dla lalek mieszczki Petronelli Oortman, znajdująca się w Rijksmuseum w Amsterdamie, jak również chęć ukazania miasta swojego dzieciństwa w latach powojennych - Gryfina - oraz likwidacja kamienicy nr 7 z ulicy Marchlewskiego, a w późniejszym czasie również samej ulicy.

Ekspozycja będzie udostępniona zwiedzającym do 17 sierpnia w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie. Zapraszamy od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-17.00.

Zapraszamy!
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.