Reklama

Bezpieczny powrót do szkoły -Podsumowanie Wakacji


W dniu 29 sierpnia w godzinach rannych na terenie Gryfina, w ramach polsko - niemieckiej współpracy odbyły się działania profilaktyczne pod nazwą "Bezpieczny powrót do szkoły - podsumowanie wakacji"
"Bezpieczny powrót do szkoły - podsumowanie wakacji" to działania przeprowadzone wspólnie przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie i policji niemieckiej ze Schwedt. Policjantów reprezentujących swoje jednostki znajdujące się po obu stronach Odry mogliśmy spotkać w dniu 29 sierpnia 2017 roku, w godzinach rannych na terenie Gryfina.

Podczas działań policjanci informowali przechodniów m.in. o konieczności zapinania pasów w samochodzie i korzystania z fotelików dla dzieci.Dodatkowo przypominali podstawowe zasady ruchu drogowego oraz apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie szkół i przedszkoli.

Dzieciom i młodzieży w szczególności przypomniano najważniejsze zachowania i zasady postępowania podczas przechodzenia przez jezdnię. Policjanci przypominali o zagrożeniach wynikających z wsiadania z nieznajomi proponującym przejażdżkę samochodem, czy otwierania drzwi mieszkania osobom obcym. 

Dobre rady policjantów spotykały się z dużym zainteresowaniem najmłodszych rozmówców, którzy chętnie zadawali dodatkowe, bardzo ciekawe pytania. 

Dla wielu z nich mozliwośc bezpośredniej rozmowy z policjantem, a przy okazji z policjantką z zza naszej zachodniej granicy, sprawnie władająca językiem polskim była dodatkową, niemałą atrakcją.

Oprócz dużej dawki praktycznych informacji przechodniom przekazano również materiały informacyjne i gadżety profilaktyczne.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.